”Аборт как риск вымирания ветки рода”

Ведуча – ведуча програми «Алло, лікарю!» Світлана Умінська.

Максим Колесніченко – гість програми «Алло, лікарю!», філософ, психолог-консультант, інструктор цигун, голова правління Інституту саморозвитку людини «САМРІТІ», автор Програми терапії роду.

Ведуча: Сьогодні ми поговоримо про причини та наслідки абортів, як з медичної, так і з психологічної точки зору. Пане Максиме, якщо ми сприймаємо аборт як факт переривання Роду, то як це може позначитися і на людині, яка була ініціатором аборту, і на всьому її Роді загалом? Ви, як автор Програми терапії роду, що скажете?

Максим Колесніченко: Перш за все, ми можемо говорити про загальний зміст і загальний намір усього Роду, який дуже просто можна окреслити як намір жити. Рід хоче жити, кожна людина, яка з’являється у цьому конкретному Роді, хоче жити, хоче мати право на існування. У той же час намір «жити» під час аборту переривається наміром «вмри». Як це сприймається Родом? Це ще одна добровільна смерть у межах власного Роду, з власної ініціативи, з власного рішення. Люди повинні усвідомлювати, що вони спричиняють такий крок, такий шлях, якого вже немає по суті, – немає кроку і немає шляху тієї особи, яка пройшла через це.

Ведуча: Просто хочеться зрозуміти, як окремий вчинок однієї людини, яка зробила аборт, може позначитися на цілому Роді загалом?

Максим Колесніченко: Коли ми говоримо про Рід як загальне поняття, яке стоїть за жінкою, яка зробила певний вчинок, то можна стверджувати, що в цьому Роді були люди, які пройшли той самий шлях. У результаті в свідомості, в структурі цієї жінки дана інформація накопичується, клонується і передається у майбутнє, її дітям. Важливо підкреслити, що в структурі, в органах цієї жінки – у її серці, легенях тощо накопичується певна енергія, певне бажання, психічне навантаження, яке передається від покоління до покоління протягом тривалого життя усього Роду. Якщо ж відбувається переривання, то цей загальний, сукупний намір ніби втрачається на конкретній жінці, яка вже сприйняла цей спадок, цю дорогоцінність задля того, щоби передати його майбутнім поколінням у конкретне життя конкретної особи.

Ведуча: Усі наші вчинки матимуть відголосок у нашому майбутньому?

Максим Колесніченко: Так, тому що у свідомості і підсвідомості людини, яка ще не народилася, інформація про факт добровільної смерті за рішенням її батьків чи прабатьків уже існує. У її житті виникає прихований острах – чи виживу я, якщо вони дозволили смерть своїй дитини і, можливо, дозволили б мені.

Ведуча: Пане Максиме, згідно Вашої практики, що може мотивувати жінку перервати вагітність?

Максим Колесніченко: Найчастіше це неготовність до того, щоби мати дитину – моральна неготовність, відсутність підтримки, неготовність створювати власну сім’ю за різних обставин. З моєї практики це, найчастіше, наявність якоїсь душевної, психічної дитячої травми, після чого дитина, яка виростає і стає вже дівчиною, жінкою, не відчуває себе спроможною виростити, виховати повноцінну дитину.

Ведуча: Якщо ми кажемо про медичні причини аборту, коли це не є самостійне рішення жінки, а існують серйозні протипоказання, то все одно будуть психологічні розлади, вплив на її майбутнє, на подальшу її долю, на Рід?

Максим Колесніченко: Все одно це буде, просто воно не так обтяжене. Якщо жінка може народити здорову дитину, хоче цього, але, скажімо, чоловік її не підтримує і задля того, щоби зберегти сімейні стосунки чи кохану людину, вона змушена ризикувати власним здоров’ям та жертвувати життям дитини – це обтяжена обставина, і тоді обов’язково будуть наслідки, які можуть бути по-різному проявлені.

Ведуча: Як саме наслідки аборту можуть спровокувати якісь негативні впливи на спадкоємність, на дітей, на наших нащадків?

Максим Колесніченко: По-перше, переривається, порушується закономірний плин подій у межах даного Роду. Спочатку з життя ідуть найстарші люди, після них іде наступне покоління і т.д. Якщо стається так, що мати ховає дитину, – це є порушенням загального сценарію будь-якого Роду, нажаль, це деколи трапляється. Якщо людина була позбавлена можливості з’явитися на цей світ, це той самий факт, просто він є прихованим від очей. Якщо дитина, скажімо, гине за якоїсь зовнішньої обставини, але Рід вкладав у неї всі свої бажання задля її розвитку і зміцнення, щоби було народжене наступне покоління, то це одна причина. Але якщо сам член Роду доклав зусиль для того, щоби зупинити загальний намір Роду продовжувати своє життя, оце є той найбільш трагічний феномен, який залишається у будь-якому поколінні і передається у майбутні покоління як через жінку, так і через чоловіка.

Ведуча: Як щодо небажаних дітей, коли один із подружжя хоче мати дитину, а інший – ні? Існує думка, що дитина може відчувати це небажання ще у лоні матері, чи це правда?

Максим Колесніченко: Я цілком погоджуюся з тим, що ненароджена дитина відчуває ставлення до себе з боку батьків. Відчуває їх сварки, їхні хороші стосунки, будь-що, що відбувається навколо неї, тому що вона усе це сприймає через організм власної матері, яка її виношує. Тому, якщо, наприклад, батько буде проти її народження, мати буде це сприймати як загрозу власному життю і життю своєї дитини, і те саме на гормональному рівні буде передаватися плодові.

Запитання телеглядачки: Близько року тому я зробила аборт. Не буду приховувати, що в цьому рішенні головну роль відіграв чоловік. Я добре ставлюся до чоловіка, хоча у мене зникло сексуальне бажання до нього. Підкажіть, що робити?

Максим Колесніченко: Це пов’язано з тим, що була втрачена якась частина довіри до чоловіка, який не захотів підтримати власне творіння від коханої жінки, це, безумовно, душевна травма. Що можна порадити? Спочатку поговорити про те, чи хочуть вони обоє дитину, а потім домовитися, коли це буде, коли вони планують сім’ю. Я вважаю, що сексуальний аспект почне відновлюватися тоді, коли вона знову повернеться до нього Душею, а він підтримає її.

Запитання телеглядачки: Я вже більше п’яти років зустрічаюся з чоловіком, якого дуже кохаю, хоча я знаю, що він не хоче мати дітей, ніколи. Якщо так станеться, що я завагітнію, він буде наполягати на аборті. Що обрати в такому випадку – кохання чи власне бажання мати дитину?

Максим Колесніченко: У цьому можуть допомогти такі питання про майбутнє: як я почуватиму себе через п’ять років без дитини, через десять років, наприкінці життя, чи буду я щасливою, чи буде моє життя наповнене всіма радощами життя, зважаючи на те, що в мене ніколи не буде дитини? Це будь-що вибір саме цієї дівчини. Мені дуже шкода, що вона опинилась у такій важкій ситуації – мати кохану людину і стикатися з тим, що він не хоче мати власних дітей.

Ведуча: Як аборт впливає на чоловіка і на продовження його роду? Чи він безневинний?

Максим Колесніченко: Безневинних, тобто тих, хто не брав участь у цьому, немає, обоє несуть відповідальність. Справа в тому, що жінка переживає аборт набагато важче, бо здійснюєйого за рахунок власного здоров’я, і цей гормональний стрес відбивається на ній потім усе життя. Стосовно чоловіка, він фізично, звичайно, не так у це вкладається, і тут багато залежить від того, наскільки він цінує цю дівчину, жінку, дружину і наскільки планує мати власних дітей саме від неї.

Запитання телеглядачки: Я у шлюбі вже 15 років, у нас двоє дітей. Нещодавно я дізналася, що знову вагітна. Чоловік пропонує зробити аборт – нам і так важко поставити на ноги двох, куди ще третю дитину? Я не знаю, що мені робити, та й вік уже 38 років.

Максим Колесніченко: Моє власне ставлення до цього питання – я хотів би підтримати цю жінку, щоби вона відважилася з власним чоловіком на ще одну дитину, як кажуть, у тісноті, але не в образі. Крім того, якщо говорити про вже народжених дітей, то, як це не дивно звучить, у ситуації аборту вони відчувають якийсь елемент зради з боку батьків: «Нашого брата чи нашу сестру не захотіли бачити, а що ж з нами тоді буде?» І саме цей підсвідомий, але відчутний, момент буде жити з ними усе життя. Чи проявиться він у їхньому житті – невідомо, але в житті дітей і онуків, я впевнений, що він буде мати прояв.

Ведуча: Тобто якщо ця жінка зважиться перервати вагітність, це вплине на її дітей, які є?

Максим Колесніченко: Так, на її дітей і на її онуків.

Запитання телеглядача: Чи може аборт вплинути на ставлення до дітей у сім’ї? Після аборту моя дружина стала більш жорсткою у вихованні дітей, інколи навіть на вулицю забороняє їм виходити самим.

Максим Колесніченко: Кожна наступна дитина, яка з’являється у якійсь родині, дає можливість батькам розкритися у своєму ставленні, у своїй щирості, доброзичливості, своїй любові до цієї дитини, у будь-яких чеснотах, притаманних душі кожної людини, яка займається вихованням дітей. У разі аборту жінка втрачає можливість ще більшого розширення у цих душевних якостях, тому, звичайно, вона змушена себе якось стримувати і весь цей емоційний стан, який накопичується днями і місяцями, звичайно, повинен бути розташований у чиємусь полі. Страждає від цього наймолодший або найслабший із членів сім’ї.

Ведуча: Пане Максиме, згідно Вашої практики, Вашого досвіду, чи може факт аборту якось вплинути на людей, які його роблять, тобто на лікарів, на акушерів-гінекологів?

Максим Колесніченко: Я вважаю, що звичайно може, і впливає.

Ведуча: На них самих чи на їхнє майбутнє, на їхній Рід?

Максим Колесніченко: І на них самих, і на їхній Рід так само, тому що лікар, який робить аборт, – це людина, яка усвідомлює, що вона робить, і отже приймає це як дозволену дію у власному житті. Це значить, що в структурі психіки цієї людини, в її світогляді ця думка є припустимою і вона має право на існування.

top

Повну версію програми «Алло, лікарю!» дивіться на відео: