"Захисні контури"

Програма терапії роду в допомогу учасникам АТО і військовослужбовцям Збройних Сил України.

Перш, ніж висвітлювати це питання, скажу, що Терапія роду, дійсно, може допомогти у багатьох питаннях, так само, як допомагає будь-яка практика психологічного консультування та корекції емоційного досвіду. Зі своїми відмінностями і з використанням свого інструментарію, зрозуміло.

Але на цей момент – про інше.

Останнім часом часто доводиться чути від різних людей питання, зміст яких зводиться до простого формулювання: країна допомагає солдатам, які опинилися на передовій, забезпечуючи їх озброєнням, екіпіруванням, обмундируванням, харчуванням, медичною та іншою гуманітарною допомогою. А ЧИ МОЖНА ЩЕ ЩОСЬ ЗРОБИТИ ДЛЯ НАШИХ ХЛОПЦІВ?

Моя відповідь адресована тим, для кого такі поняття, як «психіка», «психічна реальність», «єдине психічне поле» не викликають здивування, а є невід’ємною частиною світогляду. Ця відповідь призначена, насамперед, тим, чиї родичі, близькі або друзі зараз знаходяться в одному з найгарячіших місць нашої планети – в зоні АТО.

Відразу зауважу: якщо Ви – скептик, що не визнає існування матерії в її різних видах і станах, цей текст – не для Вас. Якщо Ваша свідомість приймає тільки те, що «можна помацати руками» або те, об що можна вдаритися головою – залиште читання і займіться чимось, більш зрозумілим. Тут не буде пропедевтики та агітації, а питання, спрямовані на розмивання теми, будуть проігноровані.

Отже, трохи з історії культурної спадщини. У рамках нашої національної ментальності та етнічної пам’яті у дуже яскравій формі представлені такі психологічні категорії, як «травма відмовлення», «травма вигнання», «травма знищення», «травма зради», «травма насильства» і т.д. У професійних колах у таких випадках часто використовується термін «програма», під якою мається на увазі складний комплекс реакцій та захисних механізмів нашої психіки (як приклад – творчість найвідомішого Тараса Шевченка, герої якого є яскравим підтвердженням і відображенням цього досвіду).

Кожна з перелічених видів травм або програм, знаємо ми про це чи ні, вкорінена у структурі нашої підсвідомості. Мало того, кожна з них у разі активізації викликає в нашій підсвідомості певні реакції, що є своєрідною «відповіддю психіки» на ці програми. Ключове питання: наявність пускового механізму, здатного привести ці програми у дію.

Тут ми підходимо до такого явища, як «психологічна війна», протікання якої характеризується використанням явних та прихованих механізмів впливу (тема вкрай цікава і широка, але про це – не зараз).

Яким чином можна підняти необхідну інформацію з підсвідомості індивіда, групи, народу, країни? Це відбувається завдяки масовому і тотальному впливу на нашу психіку шляхом фізичного вторгнення, перекручення фактів, відкритої брехні та ін.

Подібні вторгнення у структуру психіки наших солдат реанімують в їхній підсвідомості інформацію, що має свою динаміку розвитку в психічному полі. В умовах масового впливу ми стикаємося з реакцією групи, при якій ефект руйнівного вторгнення багаторазово збільшується щільністю самої групи. Іншими словами, наші хлопці, що знаходяться в зоні АТО, стикаються з програмами знищення (фізичного і психічного), які викликають в їх психічній структурі вкрай небажані зміни. Результатом руйнівного впливу є ослаблення сили волі, депресивні стани, часткова або повна дезорієнтація і т.д.

Для розуміння загальної картини слід згадати про психосоматику: психічні реакції людини призводять до фізичних змін в його тілі. Але найбільш підступний вид – непомітний вплив, при якому психіка проходить перші стадії руйнування, але людина цього не відстежує. Формується ефект «міни уповільненої дії», у результаті чого різні рівні психічного захисту індивіда знижують здатність опору і, як результат, з’являється ризик небажаного наслідку, аж до летального.

Як же можна допомогти тим, хто зараз знаходиться на передовій?

У схемах, що наведені нижче, пропонується, так звана, форма психічної підтримки наших солдатів і офіцерів. Її вплив певною мірою нагадує ефект оберега або талісмана, але головна відмінність полягає у тому, що функцію цього оберега виконуватиме не предмет, а реальна психічна енергія, сконцентрована близькими, рідними і навіть незнайомими людьми навколо тих, хто зараз захищає нашу Батьківщину.

У цьому немає нічого магічного, потойбічного або надприродного. Ефект заснований на явищах і феноменах, давно відомих в офіційних наукових колах і творчо перероблених у руслі Програми терапії роду.

Для допомоги військовослужбовцям Збройних Сил України запропоновано чотири варіанти (частини) комплексів психічного захисту – «Захисні контури»: а) Частина № 1 – побудова «Комплексу 6-ти Сонць»; б) Частина № 2 – побудова «Захисних поясів»; в) Частина № 3 – побудова локальних сфер і трьох загальних захисних контурів; г) Частини № 4-А і № 4-Б – побудова оздоровчих сфер і корекційна робота для військовослужбовців, що отримали каліцтва різного ступеня тяжкості. Частини № 4-А або № 4-Б застосовуються в залежності від фази місяця.

Доцільність використання конкретного варіанту «захисних контурів» залежить від інтенсивності бойових дій, що проводяться у зоні АТО. Коли військові події тільки починалися і були поодинокі немасовані форми атаки, достатньо було працювати з першою формою «Захисних контурів» (частина № 1).

При масованих обстрілах потрібна максимальна концентрація психічних зусиль. У цьому ключі доцільне використання другої  і третьої частин «Захисних контурів». Частини № 4-А і № 4-Б можуть бути актуальні на протязі всього часу до самого завершення проведення бойових дій. Їх призначення – робота з пораненими.

Тому роботу з другою, третьою і четвертою частинами «Захисних контурів» можна проводити синхронно, паралельно.

Хороший результат дають і друга, і третя частини, але за рівнем захисту психічного тіла вони поділяються таким чином:

  • частина № 2 більш ефективна при обстрілі з автоматів і кулеметів;
  • частина № 3 ефективніша при обстрілі з важких знарядь – артилерія, танки, система «Град».

Частина 1 (pdf). Побудова «Комплексу 6-ти Сонць» – використовується при одиничних немасованих формах атак.

Safety_circuits_(uk)

Аудіофайл для роботи з практичною частиною:

Частина 2 (pdf).

Safety_circuits_(uk)

Побудова «Захисних поясів» – більш ефективна при обстрілі з автоматів і кулеметів.

Частина 3 (pdf).

Safety_circuits_(uk)

Побудова локальних сфер і трьох загальних захисних контурів – більш ефективна при обстрілі з важких знарядь – артилерія, танки, система «Град».

Частини № 4-А і № 4-Б (pdf). Побудова оздоровчих сфер і корекційна робота для військовослужбовців, що отримали каліцтва різного ступеня тяжкості – актуальні при роботі з пораненими.

Четверта версія Захисних контурів складається з двох частин, які виконуються на різних фазах місяця: 1) у період зростаючого місяця користуємося інструкцією – частина 4-А; 2) у період спадаючого місяця користуємося інструкцією – частина 4-Б.

Safety_circuits_4_А

Safety_circuits_4_B

Питання по роботі з Захисними контурами: 1) Який режим оптимальний для роботи з побудовою Захисних контурів? 2) Розклад та час проведення індивідуальної та групової роботи з вибудовування Захисних контурів. 3) Хто може брати участь у роботі і скільки потрібно працювати з цією технікою? 4) Як ця робота впливає на тих, хто її практикує? 5) Чи є обмеження по використанню Захисних контурів? 6) Якщо у мене немає знайомих в зоні військових дій, як мені працювати? 7) А як краще працювати, з конкретною людиною чи зі збірним образом? 8) Як «технічно» працюють Захисні контури? Що лежить в основі або чим забезпечується (гарантується) бажаний результат від роботи? Відповіді на поставлені запитання.