”Етика сексуальних стосунків”

У чому особливість Програми «Етика сексуальних стосунків»?

Програма «Етика сексуальних стосунків» є другим етапом Програми «Жіноча / чоловіча сексуальність».

Під час першого року питання, що розглядалися висвітлювалися в загальному теоретичному та практичному аспекті. Можна сказати, що цей матеріал був введенням у більш серйозне вивчення цих же тем на наступних етапах.

На другому етапі відсоткове співвідношення лекційного та практичного матеріалу змінюється прямо пропорційно. Лекційно-теоретична частина займатиме близько 20% всього часу семінару, решта ж 80% будуть присвячені практичній роботі з конкретними темами, відхиленнями і девіаціями в структурі роду учасників групи.

Даний етап буде значно цікавішим саме з практичної точки зору, тому що дозволить учасникам не лише доторкнутися до свого власного негенетичного досвіду, усвідомлюючи його руйнівне навантаження, але й докласти конкретних зусиль для його усунення.

Важливо відзначити, що одним із завдань поточного етапу є придбання учасниками навичок та умінь самокорекції та відновлення.

Дуже добре, якщо групу відвідують пари: юнак – дівчина, чоловік – дружина, які під час спільної роботи групи зможуть краще пізнати один одного, отже – вибудувати стосунки на дуже високому рівні взаєморозуміння, любові та підтримки.

Як буде організовано роботу в Програмі?

Тривалість залишається тією ж – 4 години один раз на місяць у вечірній час з 19:00 до 23:00.

Структура проведення занять – така ж: спочатку введення в тему, розповідь про особливості якихось порушень з викладом ілюстративного матеріалу. Після цього – пояснення завдання, самостійних вправ, які будуть необхідні для розгляду. Потім – безпосереднє виконання цих вправ. Під час проведення роботи ведучий буде підказувати, коригувати неточності в роботі учасників семінару.

Чи планується якась медитативна робота і робота зі спадковими програмами?

Безумовно. Усе це включається в єдиний комплекс роботи групи – і концентрація, і різні види медитації, і при необхідності практична частина, але ця складова частина буде залежати від того матеріалу, який проявиться в групі на конкретний день проведення занять.

Використовуватиметься найширший перелік форм і методів, а от що конкретно буде необхідно – покажуть задача конкретного заняття і характер тих відхилень, які проявляться в учасників групи.

Якщо у жінки на даний момент немає партнера, наскільки вона в змозі взяти матеріал групи?

У групі кожна без винятку жінка буде забезпечена увагою з боку чоловіків – учасників групи. Питання в тому, що якщо чоловіків менше, а це, як правило, так і відбувається, тоді частина жінок будуть змушені чекати, коли чоловіки, виконуючи роботу, звільняться і перейдуть до роботи в парі з іншою учасницею.

Чи буде в процесі роботи розглядатися питання взаємовідносин при спілкуванні в парі?

Звичайно. Це одна з основних змістовних частин самої групи – стосунки в парі, всередині сім’ї, форми підтримки, самокорекції і корекції партнерів при такій взаємодії, форми захисту та забезпечення допомоги, як кожен день, так і на будь-який наступний період.

Яким чином дівчина, яка пройде програму і скористається усіма її інструментами, зможе використовувати отримані тут знання, коли буде спілкуватися з чоловіком, який абсолютно про це «ні сном, ні духом»? Чи допоможе їй ця робота в реальному житті?

Упевнений, що допоможе. Дівчина, яка знайде чоловіка, у якого буде достатньо розуміння важливості їх спільних стосунків, не зможе бути байдужим до її прохань про те, щоб дізнатися трохи більше і, перш за все, дізнатися про те, як зміцнювати один одного і як піклуватися один про одного. В якійсь мірі можу навіть припустити, що чоловік, який проявить байдужість до цієї теми з урахуванням того, що для конкретної дівчини це важлива сфера життя, не пройде, умовно кажучи, тест на сумісність, взаєморозуміння, довготривалість стосунків. Для дівчини це буде суттєвим приводом замислитися про те, чи варто з таким байдужим, черствим, неуважним партнером формувати наступний етап стосунків.

Дуже актуальне питання у багатьох – чи допоможе така робота самій дівчині «притягнути» у своє життя чоловіка?

Безумовно, допоможе. Вся справа в тому, що у будь-якої дівчини проблеми можуть бути заховані настільки глибоко, що вона сама може і не здогадуватися, чому в її житті немає чоловіків. Адже проблеми, які живуть у ній, стали частиною її психічної структури, частиною її життя. При спілкуванні з іншими чоловіками дівчина і не підозрює, що чоловік, перш ніж дійти до самої дівчини, відчути її, спочатку стикається з її проблемами і складнощами, які зупиняють можливість наступних етапів контакту. Коли дівчина зрозуміє, чим наповнена її матриця пам’яті і який її попередній досвід, небажаний для майбутнього, вона зможе прибрати всі заважаючі чинники і, по суті, «вичистити» своє поле, в яке одного разу увійде її справжній чоловік-обранець.

Наскільки широко в рамках Програми будуть висвітлені ті проблемні питання, які у жінок (чоловіків) існують в плані залучення чоловіка (жінки) у своє життя? Чи можливо вибудувати Програму так, щоб максимально ці проблеми підняти?

Піднімати можна різний пласт, різні рівні, різні проблеми. Усе питання в тому, наскільки у слухачів буде бажання глибоко розбиратися в цих питаннях і в цих проблемах.

Чи глибока ця частина роботи?

Безумовно. Набагато глибша, ніж на попередньому етапі.

Чи сама вона глибока?

Ні. Є ще більш глибокі пласти нашої психіки. Думаю, мова про них піде на наступних етапах цієї групи.

Мета участі у Програмі деяких дівчат – прибрати ті проблеми, які заважають (не дають) знайти свого чоловіка. Чи є у них шанс досягти своєї мети?

Таке питання отримує позитивну відповідь. Але тут потрібно сказати про те, що психо-енергетична і психологічна форми самокорекції повинні бути доповнені терапевтичними програмами. Тоді можна говорити про практично 100 %-ве покриття всіх потреб учасників групи.

Ця група по своїй тематичній змістовній частині висвітлює більше сексуальну, інтимну сферу у взаєминах. Але як може скластися гармонійна форма стосунків, яка спирається тільки на сексуальну сферу, якщо терапевтичних взаємодій і контактів на рівні почуттів, емоцій і усвідомлення не буде?

Ця група розглядає питання, присвячені тому, як піклуватися один про одного, починаючи з сексуальних стосунків, як виявляти цю турботу і як давати підтримку, формуючи у свого партнера впевненість у тому, що вони один одного бачать, цінують, люблять і допомагають.

І питання про вік. Чи є сенс жінкам за … відвідувати цю Програму?

Сенс є завжди. Це все одно, що людині, яка в 50-60 років зрозуміла, що вона хвора, поставити запитання: «Чи є сенс вилікуватися від цієї хвороби?» Це вирішує сама людина.

Паспорт програми «Етика сексуальних стосунків» (pdf-формат).

Реєстрація для участі в семінарі: